Veckoauktion den 11 oktober 2004

  • Order by

  • 7201 TABLE
    Carl Malmsten, L.135D.60H.77
    Sold: SEK 750

    Sold den 11 oktober 2004
  • 6517 TABLE
    Sold: SEK 500

    Sold den 11 oktober 2004
  • 6515 TABLE
    Sold: SEK 450

    Sold den 11 oktober 2004
  • 7070 Matta
    orientalisk, Old Hamadan, 130x220
    Sold: SEK 900

    Sold den 11 oktober 2004
  • 7452 Matta
    orientalisk, Old Serabend, 205x305 (slitage)
    Sold: SEK 550

    Sold den 11 oktober 2004
  • 7188 Matta
    orientalisk, Semiantik, 110x400, (slitage)
    Sold: SEK 600

    Sold den 11 oktober 2004
  • 7020 Skulptur
    Sold: SEK 3200

    Sold den 11 oktober 2004
  • 7416 SCULPTURE
    Glas, Kosta, Mona Morales-Schildt, 1960-tal, H.6
    Sold: SEK 600

    Sold den 11 oktober 2004
  • 7202 Skulptur
    Glas, Kosta, Vicke Lindstrand, Isbjörn, H.24
    Sold: SEK 3200

    Sold den 11 oktober 2004
  • 7445 VASE
    Raymond Loewy, H.17
    Sold: SEK 100

    Sold den 11 oktober 2004
  • 7600 Vas
    Stengods, Pia Rönndahl, Gustavsberg, H23
    Sold: SEK 600

    Sold den 11 oktober 2004
  • 7514 VASE
    stengods, Rörstrand, C H Stålhane. H.30
    Sold: SEK 1000

    Sold den 11 oktober 2004
  • 7508 Yxor
    1 par, gjutjärn, träskaft
    Sold: SEK 400

    Sold den 11 oktober 2004